ARTIK YETER! GEREKLİ TEDBİRLER ALINSIN… « GYD Haber

24 Eylül 2023 - 10:51

ARTIK YETER! GEREKLİ TEDBİRLER ALINSIN…

ARTIK YETER! GEREKLİ TEDBİRLER ALINSIN…
Son Güncelleme :

17 Haziran 2023 - 18:46

105 Görüntülenme

ARTIK YETER! GEREKLİ TEDBİRLER ALINSIN…

Cumhurbaşkanlığı ve İletişim Başkanlığını Göreve Davet ediyoruz…

Gazeteci Sinan Aygül’ün bugün uğradığı hakaret ve fiziksel saldırı sonrasında Türkiye Gazeteciler Federasyonu bir açıklama yaparak şu görüşlere yer verdi.

“Bugün öğle saatlerinde Gazeteci Sinan Aygül’e fiziksel şiddet uygulayan Tatvan Belediye Başkanı Koruma Görevlisi Yücel Baysal ve olayı ayırmaya çalışan vatandaşlara silahını göstererek tehdit eden polis Memuru Engin Kaplan’ı şiddetle kınıyor bu kişilerin cezasız kalmamalarını istiyoruz. Son zamanlarda artarak devam eden gazetecilere karşı uygulanan şiddet olaylarının artık durdurulması gerekiyor. Gazete ve gazetecilerin haklarının korunması noktasında sorumluluğu olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının bu darp ve saldırı olaylarına karşı gerekli tedbirleri alarak gazeteciye karşı uygulanacak hakaret ve saldırı olayları için çıkartılacak bir yönetmeliği hayata geçirmesi elzem olmuştur. Konuyla alakalı İletişim başkanlığını göreve davet ediyoruz.”

Meslektaşımız Gazeteci Sinan Aygül’e geçmiş olsun dileklerimizi iletir, olayın sorumlularının cezasız kalmamalarını temenni ederiz.