FIRSATCILIK « GYD Haber

28 Mayıs 2024 - 20:30

FIRSATCILIK

FIRSATCILIK
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2023 - 6:25

169 Görüntülenme

Sevgili okurlar,

 

14 Mayıs da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday

%51’i alamadı. Seçim 28 mayıs da tekrar yapılacak kartlar yeniden karılacak adaylar yeni vaatlerde bulunuyorlar siyasetin dilini iyice sertleştirmeye başladılar hakaretlerin bini bin para kaset montajlar, afişlerde karalamalar kırla gidiyor. Vatandaşı ayrıştırmaya devam ediyorlar Türk siyasetine hiç yakışmıyor. Sokakta kahvede topluluklarda kirli dilin kullanılmasında halk hoşnut değil kirli dili kullanan liderlere vatandaş seçim günü gerekli cevabı verecektir.

Birinci turda seçilemeyen Sinan Oğan kimi desteleyeceğini bir hafta sonrasında açıkladı tercihini iktidardan yana kullandı. Buna saygı duyarız ama seçimden önce tercih ettiği parti hakkında olmadık laflar etti. HÜDA PAR’la aynı sandığa giremeyiz denildi terör örgütünün uzantısı denildi, kırmızı çizgimiz denildi ama menfaatler ağır basınca bunların hepsi unutuldu siyaset bumudur insanlar ilkeli olmalı dik durmalı eğilip bükülmemeliler.

Terörle arasına mesafe koymayan Hizbullah’ı terör örgütü kabul etmeyen HÜDA PAR ve kadın düşmanlığı ile öne çıkan kadını yok sayan Laik Cumhuriyeti yok sayan Yeni Refah gibi partilerin ittifakına destek verdiler böylelikle Türkiye Cumhuriyetinin ilkeleri yok sayılarak temelleri oyulmaktadır. Meclise sokulan HÜDA PAR millet vekili yeminine karşı, Türk kelimesine karşı, Türk bayrağının adına karşı, Anayasanın ilk dört maddesine karşı olan bu parti ile Sinan Oğan aynı sandığa giriyor.

Diğer yandan Cumhurbaşkanı adayı birinci turda elenen Zafer Partisi Millet ittifakını desteklemek için çeşitli görüşmeler yapıldı. Sonuç olarak yedi madde üzerinde pazarlıklar yapılarak anlaştılar. Sayın Ümit Özdağ her fırsatta vatan millet bayrak diyerek milliyetçi söylemlerini dilinden düşürmüyor. Söz konusu vatan millet olursa pazarlıklar olmaz olmamalıdır.

Türk seçmeni 28 Mayısta sandık başına gittiğinde şu seçenekleri tercih edecektir. Laik Cumhuriyet mi yoksa Dinsel yönetim mi, Parlamenter sistem mi yoksa tek adam rejimi mi, Özgürlük mü biat mı, kuvvetler ayrılığı mı yoksa tek elden yönetilmek mi kısacası var olmak mı yoksa yok olmak mı karar Türk milletinindir iyi düşünmek gerek son pişmanlık fayda vermez.

Pazar günü yapılacak olan seçime oy kullanma hakkı olan tüm vatandaşlarımızı düğüne bayrama gidecek şekilde güle oynaya oyları kullanmalarını istiyoruz. Sonuç ne olursa olsun Türkiye’miz için hayırlı olsun umarım milletin iradesi tecelli eder.

Her şey gönlünüzce olsun sağlıkla kalın