MANİSA’DA HAMSİ FESTİVALİ « GYD Haber

19 Temmuz 2024 - 05:25

MANİSA’DA HAMSİ FESTİVALİ

MANİSA’DA HAMSİ FESTİVALİ
Son Güncelleme :

20 Aralık 2021 - 7:29

228 Görüntülenme

MANİSA’DA HAMSİ FESTİVALİ
Sevgili okuyucularım;
MANİSA TRABZONSPOR TARAFTARLARI KÜLTÜR DERNEĞİ Manisa’mıza Spor hizmet alanında bir yıldız olarak eklendi. MANİSA TRABZON SPOR TARATARLARI KÜLTÜR DENEĞİ, kuruluşunu KASIM 2021 tarihli olarak gerçekleştirdi. Amaç ve düşüncelerin de temel ilke olarak, TC. yasaları kapsamında, Dernek üyelerinin yaşadıkları Manisa’mız da halkımız arasında, Dil, Irk, etnik köken ve yöresel ayrımcılık yapmaksızın her hangi bir kurumun ve şahsın tekelinde olmayan ve olması da mümkün olmayacak taraftarlık Trabzon Spor Taraftarlığı sevdasını Yunus Emre’nin söylediği gibi, “Dostlu paylaşıldıkça çoğalan tek şeydir.” Felsefesiyle Manisa’mızda Yunus Emre merkez ilçesinde ve bölgemizde Derneğinin kuruluşunu gerçekleştirdi. Dernek kuruluşunu gerçekleştiren üyelere bakıldığında, üyeleri arasında Kars, Adıyaman, Diyarbakır, Iğdır, İstanbul, Erzincan, Giresun, Aydın ve Manisa, doğumlu kurucuların beraberinde Trabzon doğumlu olanlar ana iskeleti oluşturmaktadır. Evrensel düşünceyle kurulan bis Dernek oldu.
Kurucular, görev taksimatı yaparken, Trabzon Doğumlu Prf.Dr. Mehmet KORKMAZ’a başkanlık teklifi yapıldığını izledim. Mehmet Korkmaz hoca Kurucu üyelerin ısrarlarına rağmen, işlerinin yoğunluğu ve başkanlık görevini yürütmek istemediğini beyan edince, Dursun Ali Yıldız’a teklif edildi, Dursun Ali Yıldız Yönetimde yer alabileceğini lakin Başkanlığı, GYD (Gazeteciler Yayıncılar Derneği) Başkanı Sayın İsmail Aydın yapmalıdır deyince, Kurucu üyeler oy birliğiyle İsmail Aydın’a yüklenmeye başladılar. Üyelerin ısrarı üzerine İsmail Aydın başkanlığı kabul etmek zorunda kaldı.
Bir Sivil Toplum Kuruluşunda ilk defa Başkanlık görevini bu denli, istemeyenlere rastladım, istemeyenler Yönetimde görev alabileceklerini Başkanlık görevini dostane olarak biri, birilerine öneriyorlardı. Kısaca Koltuk kapma sevdası değil görev yapma azimleri taşıyorlardı.
Manisa’mız da, 2012 yılında Manisa Trabzonlular Derneği kurulmuş. Başkanlığını Sayın Prf.Dr. Mustafa Kazaz hocamız yapmış, CBÜ Rektör Yardımcılığına getirilmesi münasebeti ile Denek başkanlığından ayrılmış. O Dernekte de Yönetim kurulu ve üyelerinin ısrarı üzerine Sayın Prf.Dr. Mehmet KORKMAZ’a başkanlık görevi verilmiş. Sayın Mehmet Korkmaz görevi kısa süreli kabul ediyor, İki ay sonrada sağlık durumu ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle Dernek başkanlık görevinden ayrılıyor. Sporu seven Mehmet Korkmaz Manisa Trabzon Spor taraftarları Derneğinin kuruluşunda yer alıyor.
Yönetim Kurulu üyeliğinde, Genel Sekreterlik grevini Şahsıma tenzil ettiler. Bu gün kurucuları arasında bulunduğum Derneğimizin kuruluşundan önce, Manisa Amatör Spor Kulüpleri Dernekleri Federasyonunu kurarak 10 Yıl Başkanlığını yürütmüştüm., Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetiminde, Futbol Federasyonu Yönetimi Amatör Spor Kurul üyeliği, Türkiye Judo Federasyonu Yönetim Kurul üyeliği, Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurul üyeliği ve Manisa ETBALIK Spor Kulübü başkanlığı ile Manisa İzcilik Dağcılık Doğa Sporlar Kulübü Bakanlığı ve Manisa Azerbaycan Kültür Derneği kurucu Başkanı olarak 10 Yıl Başkanlığını yapmıştım. Halen Kurucu Başkanı olduğum Merkezi Ankara da olan TADDEF (Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonunun) Başkan vekilliğini yürütmekteyim.
Manisa’mız da tekrar Spora 74 yaşıma rağmen hizmet etmede amacım, Manisa’mız da, “TRABZONSPOR TARAFTARLAR KÜLTÜR DERNEYİ” çatısı altında Sporun Dostluk, erdemlik ve kardeşlik şiarı ile yüce çatısı altında Gençlerimizin toplanmalarını sağlamak olacaktır. ”Müzik ve Spor Evrenseldir” diyerek.
Çiçeği burnunda olan , “TRABZONSPOR TARAFTARLAR KÜLTÜR DERNEYİ” Kara Denizden Yükselen bir ses misali “VİRA BİSMİLLAH” diyerek 9-19 ARALIK 2021 tarihleri arasında Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesinin büyük katkıları ile “Uluslararası “ bir Festivale imza attı. Festival konuk sanatçıları “Bir Millet İki Devlet” dediğimiz Kardeş Azerbaycan dan Devlet Sanatçısı Natıq Haziyev ve Halk Yıldızı Sona Nermangızı oldular. Diğer sanatçılar Kara Denizin güzide Sanatçıları “Resul DİNDAR, Seyfettin ÇAKIRAL, Sebihan ALTUNAY, Sinan SAMİ ve İhsan AYDIN Festivali coşkuya boğan sanatçılardı. Ayrıca Festivalin onursal konukları arasında “ATV KURULUŞ DİZİSİNİN” Alperi olan, Sayın Hanifi KOÇ ve Özgür Akkara Katılımlarıyla Manisa’mız halkına coşkulu anlar yaşattılar. Ve Bir Ton Hamsi Balığı dağıtımı gerçekleştirildi. Festival katılımcıları Manisa halkına Hamsi Dağıtımı, Hamsi fiyatının tezgahlarda 60 TL.ye yükselmesine karşılık doping oldu diye bilirim.
Başkan İsmail Aydın ve OBASYA Turizm Başkanı Sayın Mustafa PALA ile 2022 ilk bahar ayında “ YAYLA ŞENLİKLERİ” Projesinde ortak karara vardılar.
Haydi Manisa “TRABZONSPOR TARAFTARLAR KÜLTÜR DERNEYİ” Projesi ile Sporda Gençlik Ailede Yayla şenliğine hazır ve katılımcı olun. “Hoş görüyü ve sevgiyi paylaşarak”
Sağlıklı yaşayın, sağlıcakla kalın.