PAŞAYEVA DUALARLA ANILDI « GYD Haber

19 Temmuz 2024 - 04:46

PAŞAYEVA DUALARLA ANILDI

PAŞAYEVA DUALARLA ANILDI
Son Güncelleme :

14 Ekim 2023 - 7:32

54 Görüntülenme

PAŞAYEVA DUALARLA ANILDI

Azerbaycan Milletvekili,Türk Dünyası sevdalısı merhum Ganire Paşayeva 5 yıl önce konferans verdigi Kırıkkale’de bayanlar tarafından dualarla anıldı.

BİRLİKTE ORĞANİZE

Kırıklale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti , Kadın Daynışma ve Destekleme Derneği ve Dr. Fatma Sönmez’in birlikte organize ettiği Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva anma töreni programı ögretmenevinde yapıldı.

DUALARLA ANILDI

Program Azerbaycan ve Türkiye İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı Vatan mücadelesinde şehit olanlar için saygı duruşunda bulunuldu .Şehit aile ve yakınları bayanların yakin ilgi gösterdiği programda Kırıkkale Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Öğretim Üyesi Müzeyyen Özhavzalı Paşayeva’nın bir bayan olarak Türk Dünyasında birlik ruhunun meşalesi olduğunu söyledi.Kuran’i Kerim ve Mevlid’i serif okunması ile devam eden programda yakın dostları Dr.Fatma Sönmez ve Gazeteci Özlem Özcan Pasayeva’nın örnek bir Türk Milliyetçisi olduğunu kaydettiler.Ögretmenevinde yapılan programda Paşayeva’nın Kırıkkale şehit yakınlarına verilmek üzere gönderdiği saat ve eşarp şehit yakını iki aileye teslim edildi.Proğrama Kırıkkale Üniversitesinden bir gurup Ögrenci katıldı.

Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Kadın Dayanışma Destekleme Derneği Başkanı Dr.Müzeyyen Özhavzalı, Kırıkkale Yahşihan İlçe Sağlık Müdürü Dr.Fatma Sönmez’in Gazeteci Özlem ÖZCAN’ın konuşmalarının ardından , , Kırıkkale Müftülüğünden Vaizer Aynur Işıkman ve Seher Keskin’in sohbeti ve Kuran-ı Kerim okundu.Şehit Osman Yıldırımın Annesi Ayşe Yıldırım’a Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’nın hediyesinin taktimi yapıldı.41 hatim indirildi.Dualarla anıldı.