SÖZDE YALAN TERMİNATÖRLERİ! « GYD Haber

28 Mayıs 2024 - 19:06

SÖZDE YALAN TERMİNATÖRLERİ!

SÖZDE YALAN TERMİNATÖRLERİ!
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2021 - 9:46

198 Görüntülenme

Sevgili okuyucularım;

ABD Başkanı Joe Biden iktidarının 92. ci  gününde  kovboy şapkasından “BarıŞ Güvercini yerine Hokus – Pokus diyerek Yarasa çıkarttı.” 24 Nisan’da 1915 olaylarının yıldönümüyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada yaşananları “soykırım” olarak tanımladı. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise Ermenistan’ın iç kargaşasına can suyu olarak gördüğü bu açıklamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Seçim Kararı aldı!

ABD Başkanı Joe Biden;

“Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz” cümleleriyle başladığı açıklamasında ABD Başkanı olarak ilk kez, “soykırım” ifadesini kullandı.

Sözüm ona, açıklamayı yumuşatmak için, İstanbul’dan “Konstantinapolis” olarak bahsederek, Osmanlıya atifte bulunarak, “24 Nisan 1915’te Konstantinopolis’te Ermeni aydınları ve cemaat önderlerinin Osmanlı yetkililerince tutuklanmasıyla başlayarak 1,5 milyon Ermeni bir imha harekatı dahilinde sınır dışı edildi, katledildi ya da ölüme yürütüldü” dedi.

“Suçlamak için değil asla tekrarlanmasın diye söylüyoruz” demeyi ihmal etmedi. “Hayatta kalanların birçoğu dünyanın çeşitli yerlerinde yeni evler ve yeni hayatlar bulmak zorunda kaldı.  ABD de. Ermeni göçmenler ABD’yi sayısız yönde zenginleştirdi, atalarının yaşadıkları trajediyi unutmadılar. “Hikayelerini Onure etmek için bu sözleri söylüyoruz.” Dedi.

Hele bakın bu işe,  Joe Biden Kızılderilileri, Hiroşima’yı ve Nagazaki’yi onure etmeden Tarihi balçıkla sıvamaya kalkıştı.

     ABD başkanı Truman 6 Ağustos 1945’te Hiroşima kentine “Little Boy”(Küçük oğlan) adı verilen atom Bombasını “Büyük Elçi” olarak galiba atmıştı”. ABD tarafından 140 binden fazla insan 4000 bin derece ısı yayan bombayla Japonlar küle dönüştürülerek feci şekilde yok edilmişti. Üç gün sonra yine 9 Ağustosta “Fat Man”(Şişman Göbekli Adamı)  atom bombasını Nagazaki’ye  80 binden fazla insan küle dönerek yanması için gönderdi. Ve oralarda “OT” bile bitmez oldu.

Afganistan’da Irak’ta, Mısırda, Libya’da, Yemen’de ve Suriye’de yaptıkları katliamlar, soykırım hareketleri yaptıkları, galiba “kayda değer” görülmüyor. Her nedense her 24 Nisanda Ermenistan, Kanada, Fransa Lübnan Diasporası ortak çalışmalarını hızla yaparak ABD Başkanının ağzından çıkacak söze endeksleniyorlardı. Nihayet ABD Başkanı Joe Biden ağzından “yarasayı çıkarttı. ”Soykırım” dedi.

   Türkiye’ye karşı ilk Terörizim hareketi Talat Paşa ile başlasa da, Ermeniler tarafından, 1973 Yılında, ABD’nin “LOS ANGELES kentinde ateşlendi. Başlayan Ermeni terörü, 27 Ocak 1973 Los’te Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet BAYDAR ve Konsolos Bahadır DEMİR’i Amerikan uyruklu ermeni “Gurgen (Karakin) Yanikiyan şehit etti.
Türk diplomatlarına karşı ilk saldırı ABD’de başlatılmış oldu               20 Şubat 1975’de Beyrut’taki THY bürosu bombalandı. Olayı, Gizli Ermeni Ordusu üstlendi.22 Ekim 1975 –  (Avusturya)  Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Daniş TUNALIGİL, büyükelçi şehit edildi.
24 Ekim 1975 –(Fransa)  Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail EREZ ve makam şoförü Talip YENER, büyükelçilik yakınlarında  Şehit edildi.

16 Şubat 1976 –  (Lübnan)  Türkiye’nin Beyrut Büyükelçiliği Başkatibi Oktar CİRİT ASALA tarafından Şehit edildi.

 9 Haziran 1977 –  (İtalya)  Türkiye’nin Vatikan Büyükelçisi Taha CARIM, büyükelçilik önünde Şehit edildi.

          2 Haziran 1978 – (İspanya) Türkiye’nin Madrit Büyükelçisi Zeki KUNERALP’in makam aracında eşi Necla KUNERALP ile emekli büyükelçi Beşir BALCIOĞLU, Şehit edildi.

         12 Ekim 1979 –  (Hollanda) Türkiye Büyükelçisi Özdemir BENLER’in oğlu Ahmet BENLER, Şehit edildi.

22 Aralık 1979 – (Fransa) Türkiye’nin Paris Turizm Müşaviri Yılmaz ÇOLPAN,  Şehit  edildi.

31 Temmuz 1980 –  (Yunanistan)  Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği İdari Ataşesi Galip ÖZMEN ile 14 yaşındaki kızı Neslihan ÖZMEN, Şehit edildi.

17 Aralık 1980 –  (Avustralya)  Türkiye’nin Avustralya Başkonsolosu Şarık ARIYAK ile koruma görevlisi Engin SEVER, Şehit edildi.

6 Şubat 1980 –  Türkiye’nin İsviçre Büyükelçisi Doğan Türkmen, Bern’de uğradığı saldırıdan yara almadan kurtuldu.
17 Nisan’da Türkiye’nin Vatikan Büyükelçisi Vecdi Türel’in makam aracına ateş açıldı. Türel ve koruma görevlisi Tahsin Güvenç saldırıdan yaralandılar.
26 Eylül’de Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Basın Danışmanı Selçuk BAKKALBAŞI, uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.

         4 Mart 1981 –  (Fransa) Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Ataşesi Reşat MORALI ile din görevlisi Tecelli ARI,Şehit edildi..

         9 Haziran 1981 –  (İsviçre) Türkiye’nin Cenevre Başkonsolosluğu  Sekreteri Mehmet Savaş YERGÜZ,  Şehit edildi.

24 Eylül 1981 – (Fransa)  Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğu ile Kültür Ataşeliği’nin bulunduğu binayı işgal edilerek, 56 Türk görevli ve vatandaşı rehin alınarak  güvenlik görevlisi Cemal ÖZEN’ Şehit edildi.

2 Nisan 1981 -; Türkiye’nin Kopenhag Çalışma Ataşesi Cavit Demir, oturduğu apartmanın asansöründe uğradığı silahlı saldırıdan yaralı olarak kurtuldu.
25 Ekim’de Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği İkinci Katibi Gökberk Ergenekon, yolda yürürken saldırıya uğradı. Ergenekon, olaydan hafif yaralarla kurtuldu.

        28 Ocak 1982 – (ABD) Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Kemal ARIKAN Şehit edildi.

5 Mayıs 1982 –  (ABD) Türkiye’nin Boston Fahri Başkonsolosu Orhan GÜNDÜZ, Şehit edildi.

       7 Haziran –  (Portekiz)  Türkiye’nin Lizbon Büyükelçiliği  Ataşesi Erkut AKBAY Şehit edildi.

27 Ağustos 1982 – (Kanada) Türkiye’nin Ottowa Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Atilla ALTIKAT, Şehit edildi.

       9 Eylül 1982 –  (Bulgaristan)  Türkiye’nin Burgaz Başkonsolosluğu Ataşesi Bora SÜELKAN Şehit edildi.
8 Nisan 1982  – Türkiye’nin Ottawa Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Kani GÜNGÖR, uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.
Ermeni Terörünün Türkiye’de ilk eylemi  7 Ağustos 1982 –  Ankara Esenboğa Havalimanında 8 Sivil vatandaş Şehit edildi, 72 kişide yaralandı.

 9 Mart 1983 –  (Yugoslavya)  Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Galip BALKAR’ Şehit edildi.

16 Haziran 1983 –  İstanbul Kapalıçarşı’da bir terörist tarafından sivil  halkın üzerine ateş açıldı. Olayda 2 kişi Şehit oldu., 21 kişi de yaralandı.

14 Temmuz 1983 –  (Belçika) Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği İdari Ataşesi Dursun AKSOY, Şehit edildi.

15 Temmuz 1983’te Türk Hava Yolları’nın Paris Orly Havalimanındaki bürosuna karşı terör saldırısı. Olayda patlatılan bomba ile ikisi Türk, dördü Fransız, biri Amerikalı ve biri İsveçli olmak üzere sekiz kişi ölmüş, 28’i Türk, 55 kişi de yaralanmıştır.

         27 Temmuz 1983 –  (Portekiz)  Türkiye’nin Lizbon Büyükelçilik Müsteşarı Yurtsev MIHÇIOĞLU’nun eşi Cahide  Şehit edildi.

      28 Nisan 1984 –  (İran) Türkiye’nin Tahran Büyükelçiliği Sekreteri Şadiye YÖNDER’in eşi işadamı Işık YÖNDER, Şehit edildi..
     20 Haziran 1984 – (Avusturya)  Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliği  Ataşesi Erdoğan ÖZEN, Şehit edildi.

19 Kasım 1984 –  (Avusturya) Türkiye’nin BM Temsilciliğinde görevli Evner ERGUN, Şehit edildi.

27 Mart 1984 – Türkiye’nin Tahran Büyükelçiliği Ticaret Müşavir Yardımcısı Işıl ÖNEL Şehit edildi.

28 Mart’ 1984 – (İRAN) Tahran’da Türkiye’nin Büyükelçilik Başkatibi Hasan Servet ÖKTEM ve Büyükelçilik Ataşe Yardımcısı İsmail PAMUKÇU, evlerinin önünde uğradıkları silahlı saldırıda yaralandılar.

Bu liste Tarihi hatırlatma, “Yaddaşlık” yapmaktadır.

Sormak gerekir Dünyada hangi Ülke Diplomatları bu kadar saldırılara maruz kalmıştır. Yanıt alamayacağımızı bilmekteyim. Azerbaycan’ın Karabağ, Hocalı bölgelerinde Ermenilerce 1990 Yılı itibarı ile yapılan  Soykırımlara sesiz kalan bir dünyada Emperyalizm hakimiyeti mevcuttur. “Üç Maymun” gösterime sunulmaktadır. Azerbaycan Ata sözü “İt Ürür, Kervan Yürür, Yel Kayadan ne götürür”     TC. Alnı Ak, Vicdanı Hür “Yurtta sulh, Çihanda sulhu” savunmaktadır.

Sağlıklı yaşayın Sağlıcakla kalın.