TGF ANADOLU BULUŞMALARI SİVAS’TA BAŞLADI « GYD Haber

28 Mayıs 2024 - 20:02

TGF ANADOLU BULUŞMALARI SİVAS’TA BAŞLADI

TGF ANADOLU BULUŞMALARI SİVAS’TA BAŞLADI
Son Güncelleme :

03 Kasım 2023 - 10:08

53 Görüntülenme

TGF ANADOLU BULUŞMALARI SİVAS’TA BAŞLADI

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 5. Anadolu Buluşmaları programı, Sivas Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde protokol ziyaretleriyle başladı. İlk ziyaret Sivas Vali Yardımcısı İhsan Maskar’a gerçekleştirildi.
TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer ve beraberindeki heyet ilk olarak Sivas Vali Yardımcısı İhsan Maskar’ı ziyaret etti.
Genel Başkan Yılmaz Karaca ziyarette, “Biz Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak meslektaşlarımızın sorunlarını çözmeye yönelik olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 4 yıl önce Sivas kongresinin 100’üncü yılında 100’ün üzerinde gazeteciyle Sivas’taydık, bugün de Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünde yine 100 civarında gazeteciyle Sivas’ta olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu programı hazırlayan Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer ve yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Sivas Gazeteciler Cemiyeti başkanı Hakan Sezerer de, cemiyetin 30. Kuruluş yıldönümünde TGF Anadolu buluşmalarının Sivas’ta yapılmasından mutluluk duyduklarını söyledi.
Sivas Vali Yardımcısı İhsan Maskar da, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazetecileri bu anlamlı günde ağırlamaktan son derece mutlu olduk. Umarım şehrimizi beğenirsiniz ve yapacağınız toplantı verimli geçer” dedi.
Vali Yardımcısı İhsan Maskar ayrıca Sivas Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. Kuruluş yıldönümünü de kutladı.
Genel Başkan Yılmaz Karaca Vali Yardımcısıİhsan Maskar’a teşekkür plaketi takdim ederken, Vali Yardımcısı İhsan Maskar da Başkan Karaca’ya Sivas’ın sembolü olan Çift Başlı Kartal tablosu hediye etti.

BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ BİLGİN’E ZİYARET

TGF heyeti daha sonra ise Sivas belediye başkanı Hilmi Bilgin’e bir ziyaret gerçekleştirdi. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, federasyon çalışmaları hakkında Başkan Bilgin’e bilgi verirken, basına desteklerinden dolayı da teşekkür etti.
Sivas belediye başkanı Hilmi Bilgin de yaptığı konuşmada, basının önemine vurgu yaptı ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazetecileri Sivas’ta ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Ortak gayemiz şehrimize ülkemize hizmet etmek, bu bir ekip işi. 4 Eylül’de de yapılan buydu. Şimdi de gayemiz bu. Basınla uyum içinde çalışıyoruz. Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı şehirde Cumhuriyetin 100’üncü yılında sizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
Genel Başkan Yılmaz Karaca, Başkan Hilmi Bilgin’e teşekkür plaketi takdim etti.