TGF; Atatürk İlkelerine Sahip Çıkmaya Devam Ediyoruz « GYD Haber

19 Temmuz 2024 - 06:44

TGF; Atatürk İlkelerine Sahip Çıkmaya Devam Ediyoruz

TGF; Atatürk İlkelerine Sahip Çıkmaya Devam Ediyoruz
Son Güncelleme :

10 Kasım 2023 - 10:50

101 Görüntülenme

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Atatürk’ün vefatının 85. Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında yerel basın olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ve aziz hatırasına sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Karaca; Büyük kurtuluş mücadelesinden başlayarak vatanın bağımsızlığı ve özgürlük mücadelesi veren yerel basın bugün yine Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ve kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkmaya devam ediyor.

“Ülkemiz ve Cumhuriyetimizin kurucusu, 57 yıllık hayatına bir çok zafer sığdıran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 85. Yıldönümü’nde sevgi, saygı, minnet ve gururla anıyoruz. Neredeyse yok olmak üzere olan bir milleti yeniden ayağa kaldırarak, düşman çizmeleri altında ezilen vatan topraklarımızı yeniden kazanmamıza önderlik eden, Türk halkının emperyalizme karşı verdiği amansız savaşla birlikte tarihe mal olan ve tüm dünyadaki mazlum halklara örnek olarak cesaret aşılayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gelmiş geçmiş en büyük dünya liderlerinden biridir. Bugüne dek bilinen dünya liderlerinin tarih sahnesinden bir bir silinmesine karşın, Atatürk’ün, önemini ve değerini giderek artan bir oranda korumaya devam etmesinin yegane sebebi, bu milletin ona duyduğu, hiçbir zaman da eksilmeyecek olan şükran duygusudur. Bizlerde unutmadık unutturmayacağız. Toplumun her kesimi olduğu gibi Türk basını ve Anadolu basını olarak da minnettarlığımızı, Atatürk’ün, basın özgürlüğü ile ilgili, “Matbuat hiçbir şekilde tahakküm ve nüfuza tabi tutulamaz” sözünü hatırlatarak bir kez daha ifade ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını rahmet ve özlemle anıyoruz.