TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca Aydın’dan seslendi; “Gerekirse Ankara’ya yürürüz” « GYD Haber

19 Temmuz 2024 - 05:20

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca Aydın’dan seslendi; “Gerekirse Ankara’ya yürürüz”

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca Aydın’dan seslendi; “Gerekirse Ankara’ya yürürüz”
Son Güncelleme :

06 Temmuz 2021 - 11:27

194 Görüntülenme

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca Aydın’dan seslendi; “Gerekirse Ankara’ya yürürüz”

 

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan yeni tasarruf tedbirlerinin Anadolu basınını bitireceğini belirterek, “Umuyoruz ki geri çekilsin, aksi halde Ankara’da eylem planı gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

 

Genel Başkan Yılmaz Karaca, şunları kaydetti;

“Anadolu basını her geçen gün bitme noktasında. Gazete, TV, radyoların yanı sıra çalışan gazeteciler de büyük sıkıntı yaşıyor. Biz TGF olarak destek paketi çıkarılmasını istedik ama maalesef çıkmadı. Anadolu basınının bitmesi için bir çalışma var. Biz çare bulunmasını isterken yeni tasarruf tedbirleri gördük. Son derece üzücü ve Anadolu basımını bitirmeye yönelik çalışma olarak değerlendiriyoruz. Buna sessiz kalamayız. Yetkilileri uyarmak için eylem planı yapmamız lazım. Bütün basın meslek örgütlerini de bu eylem planımıza katılmaya bekliyoruz. Basın çalışanları da sorunlarına sahip çıkmalı” dedi.

Karaca, TGF olarak Anadolu basınının sorunlarını çözmek için mücadele ettiklerini ifade ederek, “Son 3 gündür Kırklareli, Uşak, Afyon, İzmir ve Aydın’dayız, birazdan Muğla’ya gideceğiz. Mücadelemiz sürecek” dedi.

 

Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Başkan vekili Cafer Esendemir ve Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun, Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

TGF Yöneticisi ve Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener ve üyelerinin de katıldığı toplantıda, Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin Didim’de başlattığı Basın Yapı Kooperatifi projesinin son durumu ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener de, ziyaretlerinden dolayı TGF heyetine teşekkür etti.