TGF, KARAMAN’DA GAZETECİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI « GYD Haber

24 Haziran 2024 - 02:49

TGF, KARAMAN’DA GAZETECİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

TGF, KARAMAN’DA GAZETECİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI
Son Güncelleme :

10 Ocak 2022 - 11:27

123 Görüntülenme

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Başkan Yardımcıları Levent Altun, Necmi Işıksal ve İstanbul Avrasya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oğuzhan Bayrak Karaman Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği geceye katıldı
Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık’ın yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları, protokol üyeleri ile gazetecilerin katıldığı gecede, cemiyete destek veren kişi ve kurumlara plaket verildi.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca gecede yaptığı konuşmada, “Karaman Gazeteciler Cemiyeti’nin başkanı ve yönetimini kutluyorum. Karaman’da 20 yıldır ilk kez böyle bir etkinlik yapılıyor. Daha güzel çalışmalar yapacaklarına inanıyorum” dedi.
Genel Başkan Yılmaz Karaca, günün anlam ve önemine ilişkin olarak da şunları söyledi; “Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ama kutlayamıyoruz çünkü Anadolu basını bitmek ve yok olmak üzere.
60 yıldır çalışan gazetecilerle ilgili iyileştirme yoluna gidilmedi, ufak tefek şeyler yapılıyor ancak yeterli değil. Bugün çalışan arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu asgari ücret bile alamıyorlar. Son 5 yılda 1800 olan resmi ilan alan gazete sayısı 900’lere, televizyon sayısı ise 100’den 50’ye düştü. Biz TGF olarak bu sorunların çözümü için mücadelemizi sürdüreceğiz.”
Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu da cemiyet çalışmaları hakkında bilgi vererek, kendilerine destek veren kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından plaket töreni gerçekleştirildi.
Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya plaket verirken, Genel Başkan Yılmaz Karaca da Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu’ya duvar saati hediye etti.
Törenin ardından gazete çalışanları yemek ve müzik eşliğinde 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutladılar.