TGF’den bir fidan da Ceyhan’a « GYD Haber

24 Haziran 2024 - 02:24

TGF’den bir fidan da Ceyhan’a

TGF’den bir fidan da Ceyhan’a
Son Güncelleme :

23 Ocak 2023 - 7:34

93 Görüntülenme

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) yönetim kurulu toplantısı Ceyhan’da gerçekleştirildi. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Ceyhan’ın Kurtkulağı Mahalesi’nde fidan dikimi gerçekleştirdi.
Geçtiğimiz aylarda Aksaray’da yapılan 68. Başkanlar Konseyi toplantısı programı sonrası Aksaray’da fidan dikimi gerçekleştiren TGF heyeti, ‘Yeşil Çevre ve Ağaçlandırma’ çalışmaları kapsamında bu kez de Ceyhan’da aynı çalışmayı gerçekleştirdi.
Genel Başkan Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu üyelerine Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ceyhun özer, Onursal Başkan Şahin Özer, yönetim kurulu üyeleri ve Kurtkulağı mahalle sakinleri de eşlik etti.
TGF yönetim kurulu üyeleri, Kurtkulağı Ortaokulu bahçesindeki ağalandırma alanına defne ve çam fidanlarını büyük bir özenle dikerken, Genel Başkan Yılmaz Karaca, “Yeşil ve doğa geleceğimiz için çok önemli. Biz de TGF olarak ağaçlandırma ve çevre bilincine destek olmak amacıyla böyle güzel bir çalışmanın bir parçası olmaktan mutluyuz. Aksaray’dan sonra Ceyhan’da da fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Bu çalışmayı başka şehirlerimizde de devam ettirme düşüncesindeyiz” diye konuştu.
Fidan dikiminin ardından TGF heyeti Kurtkulağı Kervansarayı’nı gezdi. Mahalle muhtarı Ahmet Şavk ve köy halkı TGF heyetine yöresel yiyecek ikramında bulundu.

Yumurtalık büyüledi

TGF heyeti, Kurtkulağı köyündeki programın ardından Yumurtalık ilçesinde şehir gezisi gerçekleştirildi. TGF heyeti, Süleymaniye Kalesi, Liman Kalesi ve sahildeki gezinin ardından akşamleyin gala yemeğine katıldı. Özellikle sahili çok beğenen TGF heyeti bol bol fotoğraf çektirdi.