TGF’den çevre projesine destek « GYD Haber

19 Temmuz 2024 - 05:00

TGF’den çevre projesine destek

TGF’den çevre projesine destek
Son Güncelleme :

01 Aralık 2022 - 7:14

99 Görüntülenme

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile Yeşil Doğa Derneği Arasında, Spor, Kültür, Sanat, çevre ve Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü imzalandı.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun geçtiğimiz günlerde Aksaray’da gerçekleştirdiği 68. Başkanlar Konseyi toplantısında gerçekleştirilen protokol kapsamında ağaç dikim kampanyası da gerçekleştirildi.
Söz konusu protokolü; TGF adına Genel Başkan Yılmaz Karaca ile Yeşil Doğa Derneği Başkanı Abdulkadir Ay imzaladı.
Protokol ile, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Kültür Yeşil Doğa Derneği tüm illerde spor ve sanat alanında başarı elde eden öğrencilerin artırılmasına yardımcı olmak ve desteklemek için ortak hareket edecek.
İşbirliği kapsamındaki bir başka konu da, tüm Türkiye’de ağaçlandırma çalışmaları ile doğanın korunmasına ve fidan dikiminin özendirilmesine ve çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik çalışmalarda bulunulacak.
İşbirliği protokolü ile ilgili görüşlerini açıklayan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, federasyona bağlı Gazeteciler Cemiyetleri vasıtasıyla çalışmaların sürdürüleceğini belirterek, çevrenin korunması ve çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik bu tür çalışmaların devam edeceğini söyledi.
Yeşil Doğa Derneği Genel Başkanı Abdulkadir Ay da, sürdürdükleri çevre faaliyetleri ve ağaçlandırma çalışmalarına Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun büyük destek ve katkılarının olacağını kaydederek  ‘’Aksaray’ın Etrafı Yemyeşil Dağlar’’ diyerek 3 yıldır sürdürdüğümüz ağaçlandırma seferberliği bundan sonra ‘’ Türkiye’nin Etrafı Yemyeşil Dağlar’’ projesine dönüşerek Yeşil Vatan savunmasında birlikte hareket etmeyi hedefliyoruz Genel Başkan Yılmaz Karacaya ve duyarlı yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim ‘’dedi
Protokol gereğince TGF heyeti ile Yeşil Doğa Derneği gönülleri Aksaray Basın Ormanı’nda fidan dikimi gerçekleştirerek ‘’Türkiye’nin Etrafı Yemyeşil Dağlar’’ projesinin startını vermek için  İlk Fidan dikimini gerçekleştirdiler.
Tören Bitiminde başlatılan projeyi kutlayan  ve Aksarayda orman çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Aksaray Orman Şube Müdürü Abidder Yurtman  ‘’ Hayırlara vesile olsun inşallah Aksaray’ımız Yeşil Aksaray Olsun, sizin katkılarınızla cennet vatanımız Yeşil Türkiye olsun ‘’ temennisinde bulundu